Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Żeglarskie wyprawy w świat

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kurs na patent żeglarski to jedna z nowości, która oferowana jest nie tylko dla osób dorosłych. Fakt, wiąże się on z dość sporym wydatkiem, ale nie należy o tym myśleć, jeżeli w grę wchodzi realizacja marzeń. W końcu wiele osób chciałoby wziąć udział w żeglarskich wyprawach – nie tylko dookoła świata. Żeglowanie to jedna z ciekawszych alternatyw, jeżeli chodzi o pomysł na wakacje. Wystarczy bowiem skorzystać z oferty wypożyczalni jachtów – a tych w Polsce nie brakuje, m.in. na Mazurach, czy też nad polską częścią Morza Bałtyckiego.

Reset od wszystkiego

Doświadczeni żeglarze przyznają, że pobyt na jachcie to tak, jakby oderwać się od wszystkiego, od całej rzeczywistości. To możliwość znalezienia się w zupełnie innym wymiarze – niezależnie od tego, czy pływa się z załogą, czy bez. Na lądzie pozostawia się problemy dnia codziennego, a na wodzie obowiązują już zupełnie inne reguły. Chociażby właśnie dlatego warto zdecydować się na kurs żeglarski Mazury.

Cisza i spokój

Z czym kojarzyć się może hotel na wakacjach? Z wielkim hałasem, gwarem i wszystkim tym, co może sprawić, że wakacyjny urlop zaczyna zamieniać się w mordęgę. Z kolei, podczas żeglarskiej wyprawy na jeziorze, po morzu, nie zabraknie takich chwil, kiedy będzie można usiąść ze spokojem na pokładzie, ciesząc się spokojem i ciszą, która jest tak człowiekowi potrzebna do tego, aby odnaleźć wewnętrzną harmonię.

Czas dla siebie i dla innych

Nic bardziej nie zbliża, jak przebywanie na małym, ograniczonym powierzchniowo jachcie. W domu nie ma się czasu na to, aby pograć ze swoimi dziećmi w klasyczną planszówkę? Na jachcie tego czasu będzie w bród i jeszcze więcej. Mąż i żona nie mieli już tak dawno okazji do tego, aby szczerze ze sobą porozmawiać? Żeglowanie będzie ku temu sprzyjać. Żeglarskie wyprawy sprawiają, że człowiek jest w stanie wygospodarować dużo czasu dla siebie i dla innych. 

Ja nie dam rady?

Róża Wiatrów jest takim miejscem, gdzie na takie szkolenia zapisać się można. To właśnie tam oraz w wielu innych miejscach spotkać można osoby, które chcą udowodnić, że dadzą sobie radę z nabyciem nowych umiejętności. Niekiedy, traktują one takie szkolenie jako wyzwanie, no bo jak to tak, że ja nie dam rady? Może dla niektórych nie jest to dobra motywacja, ale tak właśnie jest. Na żeglowanie nigdy nie jest za późno. Jak również na to, aby zostać samodzielnym żeglarzem, który w przyszłości będzie dowodzić całym rejsem. 

 

Comments are closed.