Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Usuwanie blizn potrądzikowych – jakie rozwiązanie ma na nie medycyna estetyczna?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Blizny po trądziku to dla wielu osób problem natury estetycznej, który nierzadko stanowi źródło kompleksów. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się nieestetycznych śladów po chorobie dermatologicznej. W tym celu warto skonsultować się ze specjalistą medycyny estetycznej. Poznaj skuteczne rozwiązania na blizny potrądzikowe.

Blizny potrądzikowe – nieunikniona konsekwencja trądziku czy błędy w pielęgnacji?

To, czy po trądziku pojawią się blizny, zależy w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji organizmu. Pewne czynniki mogą jednak zwiększyć ryzyko powstawania niechcianych zmian. Jednym z nich jest niewłaściwa higiena skóry trądzikowej, a także źle dopasowane leczeni (lub jego brak). Do powstawania blizn potrądzikowych może również przyczynić się wyciskanie i rozdrapywanie krostek. Wszystko to może doprowadzić do wtórnego zakażenia zmian skórnych. Głębokie infekcje bakteryjne wywołują silny stan zapalny, który niszczy tkankę i prowadzi do powstawania blizn potrądzikowych.

Czy można całkowicie usunąć blizny potrądzikowe?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności blizn potrądzikowych, jednak nigdy nie ma gwarancji, że niechciane zmiany znikną całkowicie. Ważne jest, aby usuwanie blizn powierzyć doświadczonym specjalistom, którzy mają w tym doświadczenie. Ze skutecznych zabiegów można skorzystać w takich miejscach, jak Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt w Warszawie, gdzie praktykowane jest holistyczne podejście do leczenia blizn. Według ekspertów najlepsze efekty przynosi kompleksowa terapia, składająca się z zabiegów medycyny estetycznej, kosmetologii i mikropunktury.

Jak działa laserowe usuwanie blizn potrądzikowych?

Złotym standardem w leczeniu blizn potrądzikowych są zabiegi laserowe. Metoda ta ma zastosowanie nawet w przypadku dużych i głębokich blizn. W zależności od stadium zaawansowania blizn lekarz medycyny estetycznej sięga po laser o odpowiednio dużej mocy. Aby terapia przyniosła należyte efekty, należy wykonać serię zabiegów w określonych odstępach czasu – ich liczbę oraz częstotliwość ustala lekarz.

Do usuwania blizn służą przede wszystkim lasery frakcyjne, które tworzą na powierzchni skóry mikronakłucia w równych odległościach. Punkty termiczne przeplatane są fragmentami nienaruszonej tkanki. W ten sposób skóra „zmuszana jest” do rozpoczęcia procesów odbudowy uszkodzonych włókien kolagenowych oraz wzmożonej produkcji nowego kolagenu. Ubytki w miejscach blizn zastępowane są zdrową tkanką.

Bardzo często korzystne okazuje się połączenie laserowego usuwania blizn z dodatkowymi zabiegami w celu pogłębienia i wzmocnienia efektów. Jedną z takich procedur jest peeling medyczny, polegający na zastosowaniu wybranych kwasów w odpowiednich stężeniach. Warstwa rogowa naskórka zostaje złuszczona, czego efektem jest wygładzenie struktury skóry.

Korzystnie na kondycję skóry pokrytej bliznami potrądzikowymi wpływa mikropunktura (mikronkałuwanie). Dzięki nakłuwaniu danego obszaru pod odpowiednim kątem i we właściwy sposób dochodzi do pobudzenia procesów wewnątrztkankowych. Przyczynia się to do uelastycznienia i mobilizacji tkanki bliznowatej.

Więcej o zabiegach medycyny estetycznej dowiesz się na stronie www.findbeauty.expert.com

Comments are closed.