Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Szosowe i górskie buty rowerowe SPD

Pinterest LinkedIn Tumblr

Buty SPD mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Ich olbrzymim atutem jest to, że nie krępują one ruchów po wypięciu, dzięki czemu można z nich korzystać, jak ze zwykłego obuwia.

Moda na buty górskie SPD

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się górskie buty SPD. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych butach z systemem zatrzaskowym SPD (ang. Shimano Pedaling Dynamics), które wprowadzony został przez firmę Shimano. W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów butów rowerowych ma w swojej ofercie sprzedażowej modele, które są przystosowane do systemu SPD. Istnieją również konkurencyjne rozwiązania, które nie są kompatybilne z oryginalnym SPD.

Górskie buty SPD zaprojektowane zostały w taki sposób, aby błyskawicznie oczyszczały się z błota. Klasyczne buty rowerowe są bardzo lekkie i wytrzymałe, dzięki czemu można w nich jeździć nawet kilkanaście godzin dziennie. Na szczególną uwagę zasługuje specjalna ramka, która znacząco zwiększa sztywność pedałów i stabilność stopy. Jeżeli chodzi o same bloki, które przykręca się do buta, to są one stosunkowo niewielkie i bardzo tanie, dzięki czemu praktycznie każdy może pozwolić sobie na ich zakup.

Pedały SPD wbrew pozorom stosuje się nie tylko w rowerach MTB. Opisywany system zatrzaskowy doskonale sprawdzi się w jeździe przełajowej, czy też w jeździe szosowej. Dla osób początkujących doskonałym wyborem są niezawodne pedały Shimano PD-M540, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.

Uniwersalne buty szosowe SPD dla wymagających

W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją również szosowe buty SPD. Modele tego typu mają nieco inną konstrukcję niż powyżej opisane buty SPD. Szosowe pedały SPD mają nieco większe bloki, dzięki czemu buty stabilnie trzymają się powierzchni. Dzięki nietypowej konstrukcji moc przekazywana jest bezpośrednio na pedały. Jedyną wadą opisywanego rozwiązania jest oczywiście nieco gorsze odprowadzanie błota. Na szczęście jeżdżąc rowerem szosowym bardzo często poruszamy się po idealnej nawierzchni.

Problemy pojawiają się również wtedy, gdy trzeba zejść z roweru i przejść w butach SPD po chodniku. Najlepsze szosowe systemy zatrzaskowe produkowane są przez wspomnianą powyżej firmę Shimano. Wysokiej jakości pedały i buty oferuje również firma Time i Look. Warto wypróbować kilka modeli dostępnych na rynku, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać idealne buty SPD. Nowoczesny system SPD znacząco zwiększa stabilność podczas jazdy, dlatego też warto dać im szansę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty spd.

Comments are closed.

enegaar.com zobacz -escobar.com