Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Standy reklamowe – nowoczesna forma promocji

Pinterest LinkedIn Tumblr

Standy reklamowe to nowoczesna forma promocji firmy. Mogą być one wykonane z różnego rodzaju materiału co umożliwia ich umieszczenie praktycznie w każdej dostępnej przestrzeni, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Stanowią niezwykle skuteczny rodzaj promocji, a ich forma może być dostosowana do zróżnicowanych wymagań i profilu działalności klienta.

Standy reklamowe – zróżnicowanie materiałów

Ze względu na rodzaj materiału z którego zostały wykonane standy promocyjne można podzielić na: miękkie, twarde oraz nadmuchiwane.

Standy reklamowe miękkie

Standy reklamowe mogą być wykonane z materiałów miękkich. Może to być na przykład papier czy karton. Tego typu produkty reklamowe cechują się niską ceną oraz mobilnością. Mogą być bowiem z łatwością przestawiane w dowolne miejsce. Ich wadą natomiast jest mała trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia. Nie są one odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak na przykład silny wiatr lub deszcz. W związku z tym dedykowane są do użycia wewnątrz budynków. Są one tanią i wygodną propozycją dla tych, którzy potrzebują krótkotrwałej akcji reklamowej, na przykład podczas konferencji lub spotkań branżowych.

Standy reklamowe twarde

Standy wykonane z plastiku cechują się znacznie większą trwałością i odpornością uszkodzenia oraz działanie czynników zewnętrznych na przykład opady deszczu. Ich wykonanie jest co prawda droższe ale stanowi inwestycję długofalową. Dlatego też prezentowane na nich treści powinny być dobrze przemyślane oraz aktualne przez dłuższy czas.

Standy reklamowe nadmuchiwane

Tego typu prezentacja treści cechuje się innowacyjnością i oryginalnością. Standy są odporne na wpływ zmiennych warunków atmosferycznych w związku z tym mogą być umieszczane poza budynkiem. Są dość lekkie więc mogą być łatwo przenoszone w dogodne miejsce.

Standy reklamowe – kształty

Standy mogą mieć bardzo zróżnicowane kształty uzależnione od preferencji i potrzeb klienta. Wyróżnić można na przykład stojaki i wieże czy kolumny.

Standy reklamowe – rola

Niezależnie od materiału wykonania oraz kształtu standy reklamowe mają za zadanie zaprezentować ofertę w jak najbardziej atrakcyjny sposób. Nie można zapominać o tym, że prezentowane na nich treści powinny być ujęte w ten sposób aby były niezwykle interesujące dla potencjalnego klienta. Treść, rodzaj czcionki, grafika, kształt standu, a nawet jego podświetlenie powinny tworzyć spójną całość. I tak na przykład firmy stawiające na innowacyjność powinny wybierać formy bardziej oryginalne i zaskakujące, natomiast podmioty pragnące zwrócić uwagę klienta na wierność tradycji treści promocyjne powinny prezentować za pomocą form bardziej klastycznych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe.

Comments are closed.