Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Prawidłowo urządzone nowoczesne kuchnie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdego dnia przebywamy w kuchni krojąc, myjąc, gotując, czy nawet pijąc kawę. Pamiętajmy o tym, aby wszystkie nowoczesne kuchnie zostały urządzone zgodnie z zasadami ergonomii. Wpłynie to m.in. na nasze samopoczucie.

Jak urządzić nowoczesne kuchnie?

Niektórzy mówią, że to mówienie o ergonomii, to tylko taki wymysł obecnych czasach. Tak naprawdę nie trzeba się tym przejmować. Oczywiście, że ergonomia to fakt, którego należy dopilnować. Szacuje się, że zachowanie zasad ergonomii pozwala skrócić czas przygotowania posiłków o nawet 60%, a czas gotowania o 28%. Tak, jest to prawda. Zadbajmy więc o to, aby wszystkie nowoczesne kuchnie zostały urządzone w prawidłowy sposób, co jak się okazuje wcale nie jest trudne. Ma na to wpływ…powtarzanie tych samych czynności przez człowieka.

5 stref

Okazuje się, że człowiek z reguły powtarza te same czynności w kuchni, które mają wpływ na to, jak powinno zostać ulokowanych pięć stref w kuchni. I tak na samym początku powinna znaleźć się strefa zapasów razem z lodówką na czele. Zaraz potem powinna znaleźć się strefa przechowania. To tam zostaną ułożone naczynia, szklanki, sztućce. Po tej strefie przyjdzie czas na zmywanie, czyli zlewozmywak, opcjonalnie zmywarka razem z koszem na śmieci. W następnej kolejności jest strefa przygotowania, czyli blat roboczy, przyprawy, mikser, itd. Na samym końcu znajduje się strefa gotowania, czyli powinna zostać tu ustawiona kuchenka razem z piekarnikiem, a także mikrofalówka. W ten sposób powinna zostać urządzona prawidłowo kuchnia. 

Comments are closed.