Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesna kuchnia i innowacyjne elementy jej wyposażenia

Pinterest LinkedIn Tumblr

Domowa kuchnia powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby nie tylko pozwalać na przygotowywanie wartościowych posiłków, ale też – by cieszyć oczy. Elementami, których nie może tam zabraknąć są oczywiście profesjonalne garnki i patelnie. Dzisiaj w naszych domach możemy mieć produkty jeszcze do niedawna dostępne wyłącznie dla profesjonalnych szefów kuchni. 

Klasyczna patelnia w nowoczesnym wydaniu

Smażone potrawy nie musza być tłuste – przekonują producenci wyposażenia kuchennego. Zestawy patelniproponowane dzisiaj zaskoczą nas licznymi innowacjami i rozwiązaniami. Patelnie ceramiczne to produkt chętnie wybierany – powłoki ceramiczne, które wyściełają dno takiej patelni pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, przez co sama potrawa jest znacznie mniej kaloryczna. Powłoki ceramiczne mają za zadanie również ograniczyć ryzyko przywierania pokarmów do dna – w praktyce oznacza to, że nie musimy obawiać się przypalenia ulubionego mięsa czy ryby. W dnach patelni mogą być wbudowane specjalistyczne dyski – ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła, co przekłada się na szybsze przygotowanie potraw, jak również na oszczędność energii. Patelnie uzupełnia się o profilowane, antypoślizgowe rączki. 

Garnki stalowe – co warto o nich wiedzieć?

Uzupełnieniem kuchni mogą być garnki wykonane ze stali nierdzewnej – jeszcze od niedawna garnki takie dostępne były wyłącznie w profesjonalnych kuchniach, dzisiaj bez trudu możemy kupić je do własnego mieszkania czy do domu. Stal nierdzewna zabezpieczona jest przed wilgocią, rdzą, odkształcaniem. Garnki stalowe uzupełnia się o liczne dodatki, które z pewnością poprawią jakość codziennego gotowania – są to lejki, cedzaki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów. Garnki posiadają również dedykowane pokrywki ze szkła hartowanego.

Comments are closed.