Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Narzędzia rymarskie dla kaletników

Pinterest LinkedIn Tumblr

Narzędzia rymarskie są przeznaczone dla wielu zawodów rzemieślniczych, które łączy pasja w tworzeniu perfekcyjnych, własnoręcznych projektów. Narzędzia rymarskie są również bardzo cenionym dodatkiem dla kaletników, którzy pracują na wybitnie szlachetnym materiale jakim jest skóra. Aby odpowiednio ją przygotować i pracować na niej z należytą precyzją kaletnik powinien wejść w posiadaniem podstawowych narzędzi. Najciekawsze narzędzia rymarskie, które wspomogą pracę kaletników poniżej!

Narzędzia kaletnicze od Craftpoint

 

W zasadzie praca kaletnika ma trzy główne zadania. Są one najważniejszymi punktami, które wykonuje każdy kaletnik podczas tworzenia skórzanych projektów. Są nimi cięcie, szycie i wykończenie skóry.

Cięcie skóry musi odbywać się bardzo precyzyjnie, a cały proces powinien być dobrze zaplanowany. Bowiem źle uciętego kawałka skóry po prostu nie da się naprawić. Dodatkowo akcesoria do cięcia powinny być bardzo naostrzone. Gładkie cięcie to podstawa – wtedy dany kawałek skóry będzie wygładzony i wolny od postrzępień.

Kolejnym procesem jest szycie skóry. Tutaj przyda się już więcej akcesoriów. Na początku narzędzia kaletnicze obejmują wybijaki do skóry, które powinny wyżłobić otwory pod szew o odpowiedniej średnicy. Kolejno przystępuje się do właściwego procesu szycia – tutaj dobra igła i nici (przykładowo nici typu Slam) są bardzo cenione. Podczas szycia skóry kaletnik może wyposażyć się w dodatkowy konik rymarski, aby ułatwić i przyśpieszyć swoją pracę. Jeżeli chce się jeszcze bardziej ochronić nici przed rozpadnięciem inwestycja w groover robiące rowek pod szew również jest dobrym posunięciem.

Wykończenie skóry jest zwieńczeniem całego procesu kaletniczego. Wykończenie skóry można wykonywać na początku i na końcu tworzenia kaletniczego dzieła. Najistotniejszą rolę odgrywają tutaj krawędzie i brzegi skóry. Narzędzia rymarskie w tej kategorii powinny wygładzić całą skórę przystępując do fazowania i polerowania. Przydadzą się tutaj takie narzędzia jak edge bevelery oraz wood slickery. Na koniec można dołożyć chemię do skóry, która uwydatni cały projekt i ochroni go przed uszkodzeniami.

Podsumowanie

 

Jak widać na rynku można znaleźć różnorodne narzędzia rymarskie, które mogą wspomóc projektowanie skórzanego wyrobu na różnych etapach jego produkcji. Dzięki nim wszystkie kaletnicze dzieła mogą cieszyć oko swoich nabywców. Wszystkie wcześniej wspomniane akcesoria można zdobyć w sklepie z narzędziami i akcesoriami kaletniczymi Craftpoint.

Sprawdź: https://craft-point.com/k/narzedzia-do-skory/

Comments are closed.