Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Na co zwracać uwagę przy wyborze donicy do mieszkania?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Donice i rośliny to detal, który w dużym stopniu wpływa na wygląd mieszkania. To właśnie one sprawiają, że mieszkanie jest wykończone i przytulne. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu tematowi i zastanowić się, na co trzeba zwracać uwagę przy wybieraniu donic do domu?

Rozmiar

Kluczowe znaczenie ma rozmiar. Donice lechuza są dostępne w wielu formatach. Niektóre są bardzo duże i muszą stać na ziemi. Inne – mniejsze i niższe – nadają się do tego, by ustawić je na parapecie, komodzie, szafce lub stole.

Kupując donicę lechuza lub jakąkolwiek inną donicę przez internet, należy koniecznie sprawdzić jej wymiary. Zdjęcie z pewnością nie odda ich wystarczająco dobrze. Sprawdzonym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kartkę i miarę. Na kartce można zaznaczyć sobie poszczególne wymiary donicy po to, by łatwiej wyobrazić sobie ją w rzeczywistości.

Kolor

Wszystkie donice są dostępne w wielu kolorach. Kiedyś łatwo było znaleźć wyłącznie czarne i brązowe. Obecnie donice są dostępne we wszystkich odcieniach, jakie tylko można sobie zamarzyć. Bardzo modne są donice w odcieniach szarości, beżu oraz karmelu.

W wielu aranżacjach można też znaleźć donice w odcieniu mięty, błękitu, a nawet fuksji. Nowoczesne projekty nie boją się mocnych akcentów kolorystycznych, a donice sprawdzają się doskonale w ich roli. Tym bardziej że mocny kolor donicy może być przełamany przez uspokajającą zieleń zasadzonej w niej rośliny.

Kształt

Szczególnie popularne są donice lechuza w kształcie walca oraz graniastosłupa o podstawie kwadratu lub prostokąta. To najbardziej popularne kształty, ale oczywiście nie są to jedyne propozycje.

Czasami można też znaleźć bardzo ciekawe donice, które swoim przekrojem nawiązują do wycinka kuli. Prezentują się one bardzo elegancko i nadają się do ozdabiania różnego typu pomieszczeń. Są na tyle imponujące, że można śmiało wykorzystywać je w wystroju biur i salonów kosmetycznych.

Materiał

Donice mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Bardzo popularna jest ceramika. To materiał, który jest trwały i odporny na ujemne temperatury. Wygląda świetnie, a do tego jest też dość ciężki. Ceramiczne donice mogą mieć wykończenie matowe lub błyszczące. To ostatnie prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Niektóre donice są produkowane z wysokiej jakości tworzywa. Jeśli jest to surowiec wysokiej jakości, to wykonana z niego donica może wyglądać wyjątkowo dobrze. Można znaleźć nawet takie donice, które wcale nie wyglądają na wyprodukowane z tworzywa, mimo że w rzeczywistości są plastikowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

solarne svetlo do zahrady https://xann.pl/sitemap terasové slnečníky