Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Metody zdobienia paznokci

Pinterest LinkedIn Tumblr

Niektóre panie zdobią swoje paznokcie na co dzień, inne jedynie przy wyjątkowych okazjach. Bez wątpienia jednak wizyta u kosmetyczki poprawia zarówno wygląd dłoni, jak i nastrój, wszakże idealny manicure nie tylko stanowi ozdobę kobiecych dłoni, ale również dodaje pewności siebie. Pytanie tylko, jaki rodzaj zdobienia wybrać?

Trendy w stylizacji paznokci

W dzisiejszych czasach manicurzystki proponują swoim klientkom cały wachlarz usług, od zabiegów wzmacniających płytkę po fantazyjne stylizacje na niej. Tradycyjne lakiery odchodzą już w zasadzie do lamusa, na popularności zyskują natomiast te hybrydowe, a dawniej stosowane tipsy zastępuje przedłużanie akrylem oraz metoda żelowa zdobienia paznokci. Dzięki tak wielu opcjom każda kobieta może wybrać manicure na miarę swoich potrzeb.

Hybryda, żele, czy akryle?

Sposób stylizacji w dużej mierze zależy od kondycji naturalnej płytki. Jeśli paznokcie mają satysfakcjonującą długość lub potrzebują wzmocnienia idealnym rozwiązaniem będzie lakier hybrydowy, który nie tylko je ozdobi, ale także wzmocni. Utwardzona w specjalnej lampie farba jest w stanie utrzymać się na płytce nawet do 3 tygodni. Jeżeli natomiast priorytetem ma być przedłużenie paznokci warto zdecydować się na akryl lub żel. Te dwie metody pozwalają uzyskać spektakularny i co najważniejsze, trwały efekt podczas jednej wizyty u kosmetyczki.

Przedłużanie płytki – który sposób wybrać?

Nie wszystkie panie są w stanie zapuścić paznokcie, chociażby ze względu na skłonność do ich obgryzania, albo charakter wykonywanej pracy. W takiej sytuacji warto zdecydować się na manicure akrylowy lub żelowy. Obie te techniki mają za zadanie przedłużyć naturalną płytkę, jednak różnią się nie tylko sposobem aplikacji, ale także trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Akrylu nie trzeba dodatkowo utwardzać, a pokryta nim płytka oprze się zarówno działaniu wody, jak i różnych czynników chemicznych. Metoda żelowa zdobienia paznokci wymaga natomiast zastosowania specjalnej lampy UV podczas aplikacji, dzięki czemu manicure wygląda naturalnie, ale nie jest aż tak trwały, jak ten wykonany przy użyciu liquidu.

Zadbane dłonie i starannie wykonany manicure to wizytówka każdej kobiety. Jednak niezależnie od tego, czy płytka jest naturalna, pomalowana hybrydą, czy zastosowano metodę żelową zdobienia paznokci, najważniejsze, by stylizacja poza walorami estetycznymi, była także trwała i nie utrudniała codziennych czynności.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie żelowe.

Comments are closed.

orzwnetrze.com.pl portal.org zobacz