Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Krzesła do kuchni i jadalni – jak je wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kuchnia i jadalnia to bardzo ważne pomieszczenia w każdym domu. To tu zasiada się do wspólnych posiłków i przyjmuje gości. Warto więc zadbać o to, aby przestrzeń ta była komfortowa i estetyczna. Duży wpływ mają na to krzesła. Dowiedz się, jakie najlepiej wybrać. 

Krzesła do jadalni

Centrum każdej jadalni stanowią krzesła oraz duży stół. Powinny one zapewniać wygodne miejsce do jedzenia dla wszystkich domowników oraz gości. Ponadto przestrzeń ta musi być zaplanowana tak, aby nie było problemów z poruszaniem się po niej. Meble powinny mieć więc rozmiar dopasowany do pomieszczenia, a ich liczba także nie powinna być zbyt duża. Planując to, ile krzeseł się zakupi, warto wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby.

Jakie krzesła do kuchni wybrać?

Nie w każdym domu jest miejsce na osobną jadalnię. Najczęściej jest ona połączona z kuchnią i salonem. Oznacza to, że przestrzeń jest ograniczona. Warto wtedy postawić na nieco bardziej minimalistyczne modele krzeseł, bez zbędnych zdobień i podłokietników. Wybierając krzesła do kuchni należy zwrócić uwagę również na to, z jakiego materiału są wykonane.

Krzesła do jadalni – jakie obicie wybrać?

Jadalnia i kuchnia to miejsca, gdzie bardzo łatwo o zabrudzenie mebli. Najlepszym wyborem są więc te wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Jeśli krzesła drewniane są dobrze zaimpregnowane, plamy z jedzenia nie powinny zostawiać na nich śladu. W przypadku, gdy decyduje się na meble tapicerowane, należy zwrócić szczególną uwagę na ich obicie. Obecnie tkaniny tapicerskie są przystosowane do potrzeb codziennego życia. Mają właściwości wodo- i plamoodporne, dzięki czemu mogą bez problemu być zastosowane w przypadku krzeseł do kuchni i jadalni. Takie nowoczesne meble tapicerowane znaleźć można w sklepie Meble Pyka. Aby je wyczyścić, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. 

Krzesła do kuchni – wymiary

Równie istotną kwestią są wymiary krzeseł. Przyjmuje się, że na jedno miejsce siedzące przy stole należy zarezerwować około 60 cm. Warto więc zmierzyć długość stołu i obliczyć, ile krzeseł się przy nim zmieści. Aby siedzenie było komfortowe, należy zadbać również o jego odpowiednią wysokość. Siedzisko powinno znajdować się co najmniej 50 cm nad podłogą. Nieco mniejsza odległość może dzielić je od blatu. Zadbanie o odpowiednie rozmiary mebli sprawi, że wspólne posiłki będą komfortowe i będzie można swobodnie poruszać się po pomieszczeniu. 

Krzesła do jadalni – styl i kolorystyka

Wygląd mebli jest równie istotny co ich walory praktyczne. Warto zwrócić uwagę na styl, jaki reprezentuje dany model. Należy upewnić się, że pasuje on do estetyki, w jakiej utrzymana jest reszta wystroju. Równie istotna jest kolorystyka. Jeśli chce się zakupić komplet drewniany, warto wybrać stopień wybarwienia drewna odpowiadający kolorowi stołu. Jeśli krzesła mają być tapicerowane, można dopasować kolor obicia do innych tekstyliów, jakie występują w pomieszczeniu, np. do zasłon. W ten sposób uzyska się spójną, harmonijną aranżację. 

Comments are closed.