Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Kokon na balkon – wygodny mebel wypoczynkowy

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wśród licznych mebli ogrodowych warto zwrócić uwagę na te, które nie tylko zapewniają wygodę, ale również przyciągają wzrok i zmieniają otoczenie. Do takich mebli bez wątpienia należy kokon na balkon, który całkowicie zmieni przestrzeń i nasze postrzeganie odpoczynku na świeżym powietrzu. Jak skonstruowany jest kokon na balkon? Jakie są jego zalety?

Kokon na balkon – bujaj w obłokach!

Kokon na balkon to nic innego jak fotel wiszący zawieszony na stabilnym stelażu. Fotele tego typu to dzisiaj najciekawsze meble na balkon, wykorzystywane również w ogrodach, na werandach, tarasach czy w strefach wypoczynkowych hoteli czy restauracji. Nowoczesny kokon na balkon skonstruowany jest w taki sposób, aby zapewniać wygodę i komfort – obszerne siedzisko w kształcie kokonu sprawia, że jesteśmy skutecznie chronieni zarówno przed promieniowaniem słonecznym, jak i silniejszymi podmuchami wiatru. Jak skonstruowany jest kokon na balkon?

Konstrukcja tego mebla oparta jest na aluminiowym, malowanym proszkowo stelażu. Taki stelaż zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci, odkształcaniem czy korozją. Pokrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa – do złudzenia imituje ona naturalny rattan. Plecionka jest syntetyczna, nie chłonie brudu czy wilgoci, jest zabezpieczona przed odkształcaniem czy działaniem promieni UV. Wnętrze kokonu możemy wypełnić ulubionymi poduszkami czy kocem, aby dodatkowo podnieść nasz komfort wypoczynku. 

Kokon na balkon również w domu

Kiedy kończy się sezon na odpoczynek w ogrodzie czy na balkonie warto zadbać o odpowiednią ochronę mebli ogrodowych. Kokon na balkon możemy przykryć pokrowcem ogrodowym lub też wnieść do mieszkania czy domu i… korzystać z niego również zimą! To najprostszy sposób na przedłużenie letnich dni!

Comments are closed.