Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jakie szafki kuchenne okażą się najlepszym wyborem?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szafki kuchenne to podstawa działania w tym pomieszczeniu. To dzięki nim będzie można zapanować nad ładem w centrum domu – jak często nazywa się kuchnię. O czym jednak należy pamiętać przed zakupem gotowego kompletu do kuchni?

Zamykane szafki kuchenne

Oczywisty wybór, który można znaleźć w większości kuchni. Dlaczego? Ponieważ zamykane szafki do kuchni często pomagają ukryć chaos, którego nikt nie chce pokazywać przypadkowym gościom. A tych nie brakuje. Dobre rozwiązanie, które “obciążone” jest wadą. Jeżeli ktoś ma brudne ręce, np. ciastem, może mieć problem z wyjęciem z nich dodatkowych składników, jakich wcześniej się nie uszykowało. Czy to oznacza, że należy zrezygnować z tradycyjnie zamykanych szafek do kuchni? Oczywiście, że nie. Wystarczy jednak przemyśleć takie rozwiązanie, które można podzielić z otwartymi regałami.

Otwarte i półki i regały

Nie tylko szafki kuchenne można zaprosić do tego pomieszczenia. Warto mieć pod ręką (jeżeli tylko powierzchnia na to pozwala), otwarte półki i regały. To właśnie na nich będzie można przechowywać najpotrzebniejsze akcesoria, jak np. przyprawy, czy też kawę i herbatę. Wtedy nie trzeba będzie obawiać się brudnymi rękami i koniecznością wykonania dodatkowych porządków. Jeżeli w domu są małe dzieci, należy takie półki umieścić poza zasięgiem ich rąk. W ten sposób, aby mieć pewność, że nic z nich przez pociechy nie zostanie nagle ściągnięte. Takie rozwiązanie – tradycyjnie zamykane szafki i otwarte półki – jest jedną z najkorzystniejszych propozycji do każdej kuchni. 

Comments are closed.