Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jaki komplet garnków kupić do własnej kuchni?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając możliwości zmian w naszej kuchni zazwyczaj skupiamy się na meblach lub sprzętach. Warto jednak postawić na zmiany, które wpłyną nie tylko na odbiór kuchni, ale i nasze zdrowie – nowoczesny komplet garnków to propozycja, którą z pewnością warto rozważyć. Jaki garnki proponują nam topowi producenci? Na jakie rozwiązania warto zwracać uwagę?’

Komplet garnków – elegancja i trwałość na wyciągnięcie ręki

Współcześnie komplet garnków zasadniczo różni się od zestawów, które mogliśmy kupić w sklepach jeszcze 10-15 lat temu. Obecnie najpopularniejszym tworzywem do produkcji tego typu produktów jest stal nierdzewna 18/10. Materiał ten doskonale sprawdza się w kuchniach zarówno w formie garnków, jak i ostrzy noży kuchennych. Stal nierdzewna nie odkształca się, nie jest podatna na działanie wysokich temperatur, nie koroduje. Dodatkowo nawet po wielu latach użytkowania garnków stalowych możemy być pewni ich doskonałego wyglądu – mówią pracownicy sklepu gerlach.pl. W dnach garnków umieszczono dyski – zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz, co przekłada się na znacznie szybsze przygotowywanie potraw. Garnki posiadają również wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, jak również lejki i cedzaki.

Co znajdziemy w komplecie garnków?

Warto wiedzieć, że komplet garnków może składać się z kilku lub kilkunastu elementów – poza garnkami o różnej wielkości w komplecie znajdziemy również przykrywki z hartowanego szkła. Przykrywki doskonale przylegają do garnka, niewielki odpowietrznik pozwala na odparowanie pary wodnej i zagęszczenie potrawy. Pokrywki uzupełniono o poręczne uchwyty, które tworzone są z materiałów nieprzewodzących ciepło oraz materiałów antypoślizgowych. Podnoszenie takich pokrywek bez całkowicie bezpieczne i nie grozi poparzeniem. 

Comments are closed.