Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak stworzyć modny i fajny taras?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Fajny taras to marzenie wielu posiadaczy domów jednorodzinnych. Taka przestrzeń może służyć jako miejsce do odpoczynku, relaksu, spotkań w gronie rodziny. Zaprojektowanie praktycznej przestrzeni tarasowej jest dzisiaj naprawdę prosta. Od czego zacząć?

Fajny taras – zacienione miejsce blisko natury!

Podstawą jest wyznaczenie miejsca na tarasie oraz zadecydowanie, w jaki sposób taras będzie zacieniony. Posiadacze tarasów mogą rozważyć dwie opcje – pierwsza to nowoczesny parasol ogrodowy, druga – pergola tarasowa. Nowoczesny, fajny taras z pewnością doskonale prezentować się będzie z pergolą wznoszoną modułowo. Pergole to nowoczesne formy zadaszenia, które posiadają dachy wykonane z ruchomych lameli. O pozycji lameli i o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę decyduje użytkownik.

Fajny taras z wygodnymi meblami

Jakie meble wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Najchętniej kupowane są dzisiaj komplety wypoczynkowe, w skład których wchodzi sofa narożna, fotele, stolik kawowy. Taki fajny taras będzie idealnym miejscem do relaksu z książką w ręku czy też do podejmowania gości. W przypadku mniejszych tarasów dobrym rozwiązaniem są komplety kawowe, które składają się z niewielkiej sofy, foteli i wysokiego stolika kawowego. Chcąc wykreować fajny taras, można również wykorzystać niebanalne meble, takie jak fotele wiszące w formie kokonów czy leżanki ogrodowe.

Jakie meble okażą się najbardziej trwałe?

By fajny taras cieszył oczy wiele lat, warto wybrać meble o wysokiej odporności na ścieranie i uszkodzenia. Jednymi z najchętniej wybieranych są meble technorattanowe – są one oparte na lekkich, aluminiowych stelażach, wierzch mebla pokrywa plecionka syntetyczna. Rekomendowane są również nowoczesne meble, w których poza aluminiowym stelażem wykorzystano polietylenowe plecionki i siatki.

Comments are closed.

esystem.com.pl https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ developer.com