Jednym z częściej popełnianych błędów przed zabiegiem depilacji laserowej jest przyjście na omawianą procedurę z wydepilowanym ciałem. To świadczy o tym, jak ważna jest wcześniejsza konsultacja, która pomaga pacjentowi odpowiednio przygotować się do depilacji. Zabieg ten cieszy się dużą popularnością, ponieważ po jego wykonaniu skóra pozostaje gładka i nie ma konieczności jej golenia tradycyjnymi metodami. Aby uzyskać odpowiednie rezultaty, należy we właściwy sposób przygotować się do depilacji. O czym należy pamiętać?
Wykluczenie przeciwwskazań do depilacji laserowej
Jak uważa lekarz Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, zabieg kosmetologii, jakim jest depilacja laserowa, działa wieloaspektowo. Jest to procedura, która nie tylko pomaga pozbyć się nadmiernego owłosienia w wybranym obszarze ciała. Terapia emitowaną wiązką światła może odmładzać skórę, spowolnić naturalnie zachodzące procesy fotostarzenia się, ułatwić walkę z trądzikiem, rumieniem i przebarwieniami.
Aby jednak móc zakwalifikować się do zabiegu, pacjent nie może być w fazie aktywnego rozwoju infekcji i chorób skóry. Wyklucza się także osoby ze świeżą opalenizną i bardzo suchą skórą. Przeciwwskazaniem jest także wrażliwa skóra i tendencja do powstawania bliznowców. Wymienia się też takie choroby, jak padaczka, bielactwo, nowotwory, zaburzoną gospodarkę hormonalną, problemy endokrynologiczne i z układem odpornościowym. Tymczasowo zabieg na późniejszy termin muszą odłożyć również kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Miesiąc przed zabiegiem — o czym należy pamiętać?
Cztery tygodnie przed depilacją laserową pacjent powinien zrezygnować z innych metod depilacji, do jakich zalicza się stosowanie wosku, czy depilatora. Należy również odstawić kosmetyki złuszczające skórę, kremy i balsamy opalenizujące. Trzeba ponadto zaprzestać korzystania z kosmetyków o działaniu światłouczulającym, czyli zawierających retinoidy.
To ważne, aby już teraz zaprzestać opalania i nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Nie powinno się również korzystać z solarium. Warto do codziennej pielęgnacji stosować delikatne kosmetyki o działaniu nawilżającym, aby zadbać o optymalny poziom nawilżenia skóry.
Tydzień przed depilacją laserową — jak się przygotować?
Siedem dni przed zabiegiem powinno się zrezygnować z suplementacji i ziół (np. nagietek, dziurawiec, herbatki o działaniu odchudzającym), które mogą zwiększać wrażliwość skóry na emitowane przez urządzenie światło. Konieczne jest także tymczasowe zrezygnowanie z antyperspirantu. Pacjenci muszą pamiętać o tym, by zaprzestać stosowania kosmetyków i peelingów na bazie kwasów owocowych, a także odstawić preparaty o działaniu złuszczającym i peelingującym.
Niezwykle istotne jest, aby na skórze przed zabiegiem nie uwidaczniał się aktywny stan zapalny, infekcja wirusowa, bakteryjna, czy grzybicza. Można wspomnieć również o opryszczce. Przeważnie czas między zabiegiem a momentem ustąpienia infekcji musi wynosić około dwóch tygodni.
Dzień przed laserem — ważne zasady
Jedną z najczęściej poruszanych kwestii jest to, czy golić nogi przed zabiegiem. Jak już wyżej wspomniano, nie można stosować metod depilacji. Pacjenci mogą jednak sięgnąć po klasyczną maszynkę do golenia i tak dbać o gładkość skóry.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy ogolić nogi maszynką, ale na obszarze, który ma być poddany depilacji, powinno się pozostawić kilka centymetrów kwadratowych niezgolonych włosów. Dzięki temu można odpowiednio dostosować parametry urządzenia i oszacować moc lasera, by uzyskać optymalne efekty.
Dzień przed zabiegiem nie korzysta się już z kremów nawilżających, perfum, maści i żadnych innych kosmetyków. Należy jedynie umyć skórę. Ważne, by nie zażywać alkoholu i leków przeciwbólowych.
Konsultacja z lekarzem lub kosmetologiem przed depilacją laserową jest bardzo ważna. Jeśli planujesz ten zabieg, umów się na rozmowę w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. Dzięki temu odpowiednio przygotujesz się do całej procedury.
Comments are closed.