Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Ciepły montaż okien, czyli odpowiednia warstwa izolacyjna

Pinterest LinkedIn Tumblr

„Połączenie okien z ościeżami należy projektować i wykonywać pod kątem osiągnięcia ich całkowitej szczelności na przenikanie powietrza”. Tak brzmi Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 6 listopada 2008 r. Co do tego ma ciepły montaż okien? Warto to sprawdzić.

Starannie wykonany ciepły montaż okien

To właśnie dzięki temu będzie można zachować całkowitą szczelność i to nawet przez bardzo długi czas. Szacuje się, że prawidłowo wykonany ciepły montaż, potrafi utrzymać się przez kilkadziesiąt lat. Aby tak się jednak mogło stać, należy upewnić się, czy ekipa zajmująca się tym zadaniem, doskonale zna się na tym temacie. Po to, aby mieć pewność, że wszystko faktycznie zostanie wykonane w sposób prawidłowy. Tutaj nie ma co patrzeć na zegarek. Ten rodzaj montażu wymaga zdecydowanie większej złożoności, dlatego zajmuje dużo więcej czasu. 

Koszt ciepłego montażu okien

No cóż, ciepły montaż okien jest droższy – jeżeli porówna się go do sposobu tradycyjnego. Przy czym należy zdać sobie sprawę z tego, że chodzi tutaj m.in. o to, że do tego montażu należy doliczyć dodatkowe koszta obejmujące większą ilość materiałów. Metr bieżący w tym przypadku wynieść może ok. 50 zł. W przypadku montażu tradycyjnego mowa o koszcie rzędu ok. 20 zł za metr bieżący. Różnica jest łatwo dostrzegalna, ale trzeba uświadomić sobie, że jest to cenna inwestycja w przyszłość. Taka, dzięki której będzie można cieszyć się w przyszłości niskimi rachunkami za ogrzewanie. Warto jednak postawić na coś droższego, ale solidnego. 

 

Comments are closed.

Hoker do kuchni z oparciem Stolik pomocniczy do kanapy loft zobacz wiecej