Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Audyt strony internetowej – czy jest istotny?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pozycjonowanie strony internetowej to jedno z podstawowych zagadnień poruszanych podczas tworzenia witryn. Dzięki pozycjonowaniu możliwe jest stałe wybijanie pozycji witryny na konkretnych frazach. Żeby jednak było to możliwe konieczny jest audyt strony. Kto wykona dla nas audyt? Czy jest to skomplikowanie zadanie? Czy możliwe jest pozycjonowanie bez audytu?

Audyt strony – czym jest i kto go wykonuje?

Audyt strony to nic innego jak zbiór działań, których efektem ma być poprawienie widoczności strony internetowej w wyszukiwarkach. Audyt wykonywany jest przez specjalistów SEO – posiadają oni niezbędną wiedzę do tego, aby określić mocne i słabe strony witryny, znaleźć błędy w jej kodzie oraz uzupełnić elementy, których brakowało. Audyt strony może trwać nawet kilka dni – specjaliści muszą dokładnie „przeklikać” witrynę w poszukiwaniu potencjalnych błędów. Pośpiech nie jest wskazany! Istotna jest wiedza, że pozycjonowanie nie jest możliwe bez audytu – wszelkie działania pozycjonerskie bez wcześniejszego przygotowania witryny nie będą miały większego sensu. 

Jakie błędy wytykane są najczęściej podczas audytu strony?

Audyt strony pozwala na wykazanie szeregu błędów, które powstały już na etapie projektowania witryny lub też w czasie jej przystosowywania do wymagań danego użytkownika. Pozycjonerzy często wymieniają tu brak znaczników tytułu, nieprawidłowe strony w sitemap.xml, nieprawidłowy hreflang, zbyt dużo tekstu w tagach tytułu, zbyt wiele linków na stronie, niski stosunek tekstu do HTML. Audyt pozwala na poprawienie czy wyeliminowanie konkretnych problemów, co znacząco przełoży się na późniejsze efekty pozycjonowania. Audyt pozwoli również na usprawnienie codziennego działania witryny, poprawi jej funkcjonalność, zarówno w oczach administratorów, jak i codziennych użytkowników. 

Comments are closed.

pozycjonowanie poradnik solarne svetlo do zahrady led svetla do zahrady